Zimní sporty a Rakousko

Brandnertálské údolí

Lyžařská oblast v údolí Brandner patří spíše mezi menší či středně rozsáhlé rakouské lyžařské oblasti. Nachází se na hranici mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem a tvoří je 2 menší střediska Bürserberg a Brand.


Sjezdového lyžování si zde mohou návštěvníci užívat na necelých 55 kilometrech tratí. Modrých sjezdovek je okolo 20 kilometrů, necelých 30 kilometrů zabírají středně obtížné sjezdovky a 3 kilometry patří do kategorie nejobtížnějších černě značených svahů.


Číst dále...

Katschberg

Vydat se na lyžování do lyžařské oblasti Katschberg znamená pohybovat se na sjezdovkách v nadmořských výškách od 1.600 do 2.200 metrů. Skiareál leží na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutany. Okolí obce Katschberghöhe je ideálním místem jak pro zkušené sjezdaře, tak obdivovatele okolní přírody, stejně jako pro turisty hledající pohodu a klid.


Do této rekreační oblasti se lyžaři v průběhu své dovolené obvykle rádi vracejí.


Číst dále...

Na lyže do Dachstein West

Region Dachstein West, ležící severozápadním směrem od Dachsteinského ledovce, patří mezi největší lyžařské regiony Horního Rakouska (Oberösterreich). Vzhledem ke své poloze nedaleko ledovce Dachstein má velmi příznivé a především stálé sněhové podmínky. Lyžaři si tu tak mohou užívat místních svahů od konce listopadu až do jara.


Oblast se skládá z celkem 7 středisek, k nejdůležitějším patří Gosau, Russbach a Annaberg.


Číst dále...

Kitzbühel

Centrum lyžování se světovým věhlasem, středisko Kitzbühel, se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Slavná obec se nalézá zhruba 20 kilometrů od sjezdu z dálnice táhnoucí se údolím řeky Inn. jejími blízkými horami jsou Hahnenkamm (1.712 m) a Kitzbüheler Horn (1.996 m).


Číst dále...

Údolí Pitztal

Do rakouského Pitztalu směřuje každým rokem velké množství milovníků zimních sportů. Po relativně dlouhé cestě je jim odměnou sněhová nadílka té nejlěpší kvality a hlavně možnost zalyžovat si na místním ledovci. Jeho existence je důvodem, proč se v údolí začíná lyžovat již začátkem září a končí se až v průběhu měsíce května.


Pitztalské údolí se nachází zhruba 70 km na západ od města Innsbruck.


Číst dále...

Obertauern - rodinné lyžování

Toto lyžařské středisko leží ve výšce 1.740 - 2.526 m.n.m. a jmenuje se Obertauern. Je to středisko se stoprocentní garancí sněhu od konce listopadu do začátku května díky perfektně zabezpečenému umělému zasněžování ( 150 sněžných kanónů ).


Má k dispozici 100 kilometrový okruh sjezdovek převážně střední a lehké obtížnosti bez nutnosti sundat lyže, obsluhovaný 26 moderními lanovkami.


Číst dále...

Lyžování Stuhleck - Semmering

Lyžařské středisko pod vrcholem Stuhleck, Zauberberg Hirschenkogel, je vzdáleno okolo 150 kilometrů od Prahy. Autem tuto vzdálenost zvládnete za 1,5 hodiny a budete si moci nazout lyže a zkusit sjezdovky v Rakousku.


Menší zimní středisko zajímá vedle svých rakouských velikánů významné postavení díky poloze a servisu. Patří proto k plně vytíženým lyžařským místům během celé sezóny.


Číst dále...

Zimní dovolená v Loferu

Lofer je lyžařské středisko, které se nachází severně od Saalbachu. Je zaměřeno především na lyžařské pobyty rodin s dětmi (zvýhodněné ceny za rodinné permanentky). 


K lyžování nabízí celkem 46 kilometrů kvalitně upravených lyžařských tratí spolu všech stupňů obtížnosti. Pro zdatnější lyžaře je k dispozici sjezdovka o délce 9 km s převýšením 1000m z vrcholu střediska Schönbühel.


Přepravu lyžařů na sjezdovky zajišťuje 15 dopravních lanovkových zařízení.


Číst dále...

Lyžařská oblast Mölltal

Známé a oblíbené lyžařské středisko Mölltal poskytuje lyžování na ledovci Mölltaler Gletscher. Zdejší klima dovoluje lyžování téměř po celý rok (od konce června do konce května). Měsíční uzavírka slouží k povinné údržbě.


Číst dále...

Gasteinské údolí

Lyžařská oblast Gasteinského údolí se nachází ve výšce 835 - 2.650 m.n.m. S 200 km sjezdovek patří k desítce největších a nejkrásnějších lyžařských oblastí v Rakousku. Lyžování s jedním skipasem vám zpřístupní přes 50 lanovek a vleků ve čtyřech oddělených lyžařských areálech.


Číst dále...

Sjezdové lyžování

Sjezdové lyžování patří k Rakousku stejně jako W. A. Mozart. Rozsáhlé rakouské zimní oblasti zvou všechny vášnivé lyžaře na sluncem zalité svahy, kde je pro ně každý den upravováno mnoho set kilometrů sjezdovek.


Pokud bychom se měli zmínit o těch nejnavštěvovanějších pak určitě nesmíme opomenout svahy střediska Hochficht.


Číst dále...

Běžky v Rakousku

Běžecké lyžování je dalším ze zimních sportů, který je ve veliké oblibě u milovníků sněhu. Pohled na okouzlující krajinu rakouských Alp při jízdě ve stopě je mnohdy nezapomenutelným zážitkem.

Mezi vyhlášené běžkařské oblasti Rakouska patří např. Dachstein/Schladming. K dispozici je 60 kilometrů běžeckých tratí vždy dobře upravených.


Číst dále...

Snowboarding

V dnešní době je snowboarding stejně rozšířeným sportem jako lyžování. Někomu se lépe jezdí na jednom prkně než na dvou a proto se začaly upravovat tratě a vytvářet snowparky právě pro příznivce této jízdy. 

V Rakousku je spousta míst kde se snowboarďáci dosyta vyřádí. Freeridy, kterých je zde opravdu dostatek, funparky a různé další skoky jsou téměř v každém rakouském lyžařském středisku.


Číst dále...

Lyžařské oblasti

Zimní dovolenou v Rakousku můžete prožít v jakémkoliv lyžařském středisku. Mezi ty nejznámější patří: Kitzbühel, Kaprun, Stubai, Dachstein/Schladming a Pitztal.

V Kitzbühelu je nejznámější tratí Streif kde se konají každý rok závody ve sjezdu a Světový pohár v alpském lyžování. Na 160 kilometrech vždy perfektně upravených tratí si zalyžují opravdu všichni. Dokonce i milovníci nočního lyžování jsou v Kitzbühelu na správném místě.


Číst dále...

Rakousko

Rakousko si zamilovali především milovníci zimních sportů. Ve všech zdejších střediscích, a že jich není zrovna málo, potkáte snad na každém kroku nadšence na lyžích a snowboardech jak se prohánějí po svazích.

Rakouské Alpy jsou známé celému světu a nabízí mnoho tisíc kilometrů skvělých sjezdových tratí. 

Do Rakouska se může vydat opravdu každý.


Číst dále...

O webu..

Web o Rakousku má být jakýmsi pomocníkem při výběru lyžařské oblasti. Snaží se poskytnout informace o některých střediscích a možnostech, které nabízí pro zimní i letní návštěvníky.

Kam dál?

Web (nebo spíše blog) o Rakousku nabízí detailní popisy jednotlivých lyžařských oblastí.


Další weby zabývající se Rakouskem lze najít na odkazech od Seznam.cz.